poniedziałek, 30 czerwca 2014

Zacisze Gosi- Katarzyna Michalak

Autorka: Katarzyna Michalak
Tytuł: Zacisze Gosi
Seria: W ogrodzie
Tom: II
Liczba stron: 298
Okładka: Miękka
Wydawnictwo: ZNAK


Opis: Kiedy Kamila zamieszkała w przedwojennej willi z pięknym różanym ogrodem, poczuła, że wreszcie uśmiechnęło się do niej szczęście. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko zaczęło się układać: odnalazła swoje miejsce na ziemi, poznała wspaniałego mężczyznę, a z sąsiadką, Gosią, połączyła ją prawdziwa przyjaźń.
Jednak los jest przewrotny i nad przyjaciółkami z uliczki Leśnych Dzwonków
znów zbierają się czarne chmury.
Związek Kamili z Łukaszem zostaje wystawiony na poważną próbę. Do Gosi zaś nieoczekiwanie powraca przeszłość. Czy były mąż okaże się godny zaufania? I jaką rolę w jej życiu odegra Jakub, którego mroczną tajemnicę poznaje Kamila? (źródło empik.com)Każdy z nas ma albo chciałby mieć swój własny azyl, zacisze, miejsce, w którym poczujemy się bezpieczni, wolni od problemów, wyciszeni. Macie takie miejsce? Ja mam kilka swoich własnych oaz spokoju, gdzie nikt mi nie przeszkodzi. To naprawdę cudowne uczucie, kiedy mogę i mam możliwość uspokojenia się wewnętrznie. Ach, a pamiętacie Kamilę Nowodorską, bohaterkę Ogrodu Kamili ? Jeżeli ta krucha blondyneczka o złocistej barwie tęczówek choć odrobinkę jest Wam znajoma to zapraszam do recenzji! 

niedziela, 22 czerwca 2014

Mariska z węgierskiej puszty- Consilia Maria Lakotta

Autorka: Consilia Maria Lakotta
Tytuł: Mariska z węgierskiej puszty
Liczba stron: 352
Okładka: Miękka
Wydawnictwo: WYDAWNICTWO M

Opis: Węgry… Wystarczy tylko przymknąć oczy, a z łatwością przywołamy obraz puszty i nawet poczujemy jej zapach. Oczami wyobraźni pod rozgwieżdżonym niebem dojrzymy Cyganów i usłyszymy żałosne łkania ich skrzypiec, ponieważ od wieków
,,za parę groszy szlochają oni z biedakami i biadają z nieszczęśliwie zakochanymi”.Obraz ten towarzyszy także akcji powieści rozgrywającej się w latach 1910–1953. Fabuła oraz imiona bohaterów są fikcją literacką. Autentyczne są natomiast losy narodu węgierskiego ukazane na tle dziejów małżeństwa Mariski i Jarosa oraz
ich syna Michaela – księdza, któremu przyjdzie zapłacić najwyższą cenę za swoją niezłomność wpojoną mu przez matkę. To właśnie nim – matkom kapłanów - Autorka dedykuje tę książkę. Plastyczne obrazy węgierskiego folkloru i historii poruszą wrażliwość każdego czytelnika. (źródło: strona wydawnictwa) 

 


Węgry. Zapytaj kogokolwiek na polskich ulicach, czy wiedzą coś więcej na temat tego kraju? Z pewnością większość nie odpowie nic innego, niż podanie kilku większych miast. Tak też byłoby ze mną mimo, że zawsze interesowały mnie kultury innych krajów to Węgry...są, a raczej były dla mnie przysłowiową „czarną magią”. Dlatego nie byłam zaskoczona, kiedy nic nie przychodziło mi do głowy, jeżeli chodzi o słowo „puszta”. O dziwo jest to rozległy step na Wielkiej Nizinie Węgierskiej, w dolinie Cisy. Ponadto na jej terenie znajduje się Park Narodowy Hortobagy. Zaskoczeni? Ja też byłam, ale zaniemówiłam po poznaniu historii Mariski.

czwartek, 19 czerwca 2014

Odnalezione marzenia- Nora Roberts

Autorka: Nora Roberts
Tytuł: Odnalezione marzenia
Seria: Saga marzeń
Tom: II
Liczba stron: 336
Okładka: Miękka
Wydawnictwo: KSIĄŻNICA

Opis:Kate Powell, przybrana córka Templetonów, to młoda praktyczna kobieta, robiąca karierę zawodową. Pewnego dnia przypadkowo dowiaduje się, że jej ojciec, który wraz z matką zginął w wypadku samochodowym, oskarżony był o kradzież sporych pieniędzy. Kate czuje się rozżalona i rozczarowana, jednak to nie koniec niepowodzeń - niebawem sama zostaje posądzona o sprzeniewierzenie pieniędzy firmy, w której pracuje. Przytłoczona i pozbawiona wiary w siebie dziewczyna odkrywa potęgę uczucia, dzięki któremu stawia czoło przeciwnością losu... (źródło empik.com)

 

Czasami zdarza się tak, że poświęcamy się czemuś bez pamięci. Wkładamy w to całe serce i pokładamy wszelakie nadzieje. Nie jest ważne, czy angażujemy się w jakiś projekt, książkę, relacje między ludzkie czy pracę. Przysłowiowy „kopniak w dupę” ciągle boli tak samo. Wtedy nie mamy na nic ochoty, popadamy w wir smutku i melancholii, a nierzadko po prostu destruktywnie oceniamy własną osobę.

czwartek, 12 czerwca 2014

NA KRAWĘDZI ZAWSZE- J.A. Redmerski

Autorka: J.A. Redmerski
Tytuł: Na krawędzi zawsze
Seria: Na krawędzi 
Tom: II
Liczba stron: 460
Okładka: Miękka
Wydawnictwo: FILIA

Opis: Kilka miesięcy wcześniej Camryn i Andrew, spotkali się w autobusie w drodze donikąd. Zakochali się w sobie i dowiedli, że gdy dwoje ludzi jest sobie przeznaczonych, los znajdzie sposób by ich połączyć.
Teraz, w niecierpliwie oczekiwanej kontynuacji "Na krawędzi nigdy" Camryn i Andrew oddają się w pełni swej miłości do muzyki, pełnymi garściami czerpiąc z życia, tak jak sobie to obiecywali. Ale kiedy wydarza się tragedia, ich związek wystawiony zostaje na ostateczną próbę. O ile Camryn próbuje zagłuszyć swój ból, to Andrew podejmuje śmiałą decyzję - żeby ich życie wróciło na dawny tor, muszą znowu wyruszyć w drogę. Razem odnajdą namiętność, przygody i wyzwania których nie spodziewali się w najśmielszych snach.
(źródło empik.com)

 

Motyw podróży w tekstach jest coraz bardziej spotykany, choć ja za nim nie stronię. Jednak zachęcona dobrą reklamą, samymi superlatywami (z czasem wychodziły do sieci mniej pochlebne opinie, ale to zawsze pchnie mnie do tego, by samej ocenić daną książkę) postanowiłam sięgnąć po pierwszą część tego cyklu, zwaną Na krawędzi nigdy, o której możecie poczytać tutaj.
Przez tak dobre wrażenie, jakie wywarła na mnie autorka, bez wahania stwierdziłam, że drugą część muszę przeczytać. I tak też się stało. 

niedziela, 8 czerwca 2014

Podsumowanie maja!Maj był dla mnie ciężkim miesiącem, choć po nim spodziewałam się, wiecie.. Tego wszystkiego, co przychodzi wraz z taką rozpędzoną wiosną. Miałam tyle spraw i problemów, a to mi ciążyło i ciążyło. Jednakże z początkiem czerwca nagle zaczyna się wszystko układać. Miejmy nadzieję, że to się nie zmieni. :)

czwartek, 5 czerwca 2014

ZACHOWAJ SPOKÓJ- Harlan Coben

Autor: Harlan Coben
Tytuł: Zachowaj spokój
Liczba stron: 448
Okładka: Miękka
Wydawnictwo: ALBATROS

Opis: Nowy bestseller mistrza thrillera, w którym niepowiązane ze sobą wątki łączą się w najmniej spodziewany sposób, ukazując dramat zwykłych ludzi zamieszanych w coś, czego znaczenia nie są w stanie pojąć. Każda rodzina ma swoje tajemnice... Rodzice Adama Baye, zaniepokojeni tym, że po samobójstwie kolegi z klasy ich szesnastoletni syn zamknął się w sobie, instalują na jego komputerze program szpiegowski. Śledzą każdy ruch chłopaka, każdy wysłany i odebrany e-mail. Ze zgrozą odkrywają wiadomość przesłaną przez anonimowego nadawcę, który każe mu siedzieć cicho. Czy Adam wie coś na temat samobójstwa? I co ma wspólnego z brutalnym zabójstwem na przedmieściach Nowego Jorku, nad którego zagadką pracuje detektyw Loren Muse? Dlaczego rodziną Baye interesuje się FBI? (źródło empik.com)


Jest to moje pierwsze spotkanie z tym autorem. Sporo o nim słyszałam, wiele razy również mijałam jego książki w księgarni, aż wreszcie miałam okazję, więc pożyczyłam ten egzemplarz. 
Thrillery... Rzadko po nie sięgam. Jakie są moje wrażenia?