piątek, 21 marca 2014

MAGIA I MIŁOŚĆ- Nora Roberts

Autorka: Nora Roberts
Tytuł: Magia i miłość
Seria:Trylogia kręgu
Tom: I
Liczba stron:240
Okładka: Miękka
Wydawnictwo: PRÓSZYŃSKI I S-KA

Opis: Pierwsza część nowej trylogii Nory Roberts, autorki wielu bestsellerów nie tylko dla kobiet, to opowieść osnuta na tle staroirlandzkich mitów i legend, rozgrywająca się w czasach współczesnych.
Moce zła chcą zawładnąć światem i zniszczyć ludzkość. Na ich czele stoi bezlitosna Lilith, królowa wampirów. Dobra bogini Morrigan wybiera sześcioro śmiałków, którzy stoczą bitwę z demonami. Trzy kobiety i trzej mężczyźni z różnych światów i epok muszą przezwyciężyć własne słabości i stworzyć krąg mocy, by pokonać zło.
Do ostatecznej rozprawy zostało już niewiele czasu. (źródło empik.com)

 

Pierwsza część trylogii Kręgu jest pełna miłości. Jednak zaczyna się nietypowo, pewien stary bajarz zaczął opowiadać dzieciom historię, która miała miejsce wiele, wiele lat temu.
Przedstawia im złą królową wampirów-Lilith, przez którą światu grozi zagłada. Jednakże dobra bogini Morrigan postanowiła powstrzymać złą wampirzycę. W tym celu posłała Hoyta, średniowiecznego czarnoksiężnika, w przyszłość gdzie odnalazł swojego brata bliźniaka-Ciana. To właśnie jemu Lilith odebrała życie, dając wieczność w wampirzej postaci. Jednak czarnoksiężnik musiał odnaleźć również piękną, rudowłosą Glennę- współczesną czarownicę. W trakcie akcji poznajemy także dwoje kuzynostwa: Larkina oraz następczynię tronu w Gealii- Moirę. No i oczywiście Blair, która rozpętała rewolucję. Jak potoczą się losy naszych bohaterów? Czy dobro zwycięży zło? A może na odwrót?

Książka pochłania. Jest wyjątkowa, nie tak tandetna jak współczesne historie o wampirach. Bardzo dobra pozycja, czysta gwarancja braku nudy!
Wielkim plusem jest też słowniczek na końcu książki, dodany przez autorkę. 

moja ocena: 5/6 

2 komentarze:

  1. Lubię twórczość tej autorki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię Norę Roberts, ale tej trylogii nie czytałam. Generalnie nie przepadam za fantastyką, ale w Jej wydaniu jakoś mi ona nie przeszkadza :)

    OdpowiedzUsuń

Jeżeli udało Ci się przetrwać cały mój wpis, pozostaw po sobie dodatkowo ślad, a będę Ci niezmiernie wdzięczna. Każdy komentarz jest bezcenny, to daje mi siłę i motywację, bo piszę nie dla siebie, ale dla Was. Z góry serdecznie dziękuję! ♥