sobota, 10 września 2016

English matters & English business

English Matters
60 nr
Stron: 42
Moja ocena: 5
Wydawnictwo: Colorful Media

Uwielbiam język angielski, gdybym mogła wybrać, z chęcią posługiwałabym się nim, jako ojczystym językiem. Chciałabym też znać go na tyle, by móc czytać w nim płynnie, tak jak w języku polskim. Tę naukę zdecydowanie ułatwiają magazyny od wydawnictwa Colorful Media. Jesteście ciekawi, co dla nas zaoferowali na wrzesień i październik?


Standardowo cały magazyn mamy podzielony na osiem działów, na które składają się : This and That; People and Lifestyle; Culture; Conversation Matters, Science; Travel; Leisure oraz Language. 

This and That, czyli krótki dział, ale niezwykle interesujący. Zdradzać nie będę, ale już nie będę miała problemu z wybraniem prezentu, dla kogoś, kto wszystko ma. Do tego, na zły dzień polecam Funny One- Liners, gdzie jednego wyrażenia na pewno będę używać. ;)

People and Lifestyle jest to jeden z większych działów tego magazynu. Porusza naprawdę przeróżne tematy, więc każdy znalazłby coś dla siebie. Mnie jednak najbardziej zainteresował artykuł pt. "Abortion. Hot Potato - from Past to Present". Każdy może mieć inne zdanie na ten temat i ja się z tym zgadzam, jednak moich poglądów głośno nie będę wygłaszać, ponieważ mogłabym kogoś urazić.

Conversation Matters i artykuł "A Night Out". Bardzo przydatny (przynajmniej dla mnie) i interesujący. W następne wakacje nie omieszkam się użyć nauczonych zwrotów. 

Leisure,  polecam tym, którzy tak, jak ja mają słabość do ludzi cieszących się "złą sławą".


  

English Business
55 nr
Stron: 81
Moja ocena: 5
Wydawnictwo: Colorful Media


Ten, już nieco grubszy dwumiesięcznik, dzieli się na: in brief; george's short and tall tales; international; cover story; business profile; business woman; business trends; money; trael; technology; managing people; business language; influential people; books&film review. 

In brief, czyli dwa artykuły w czym jeden o człowieku, który wzbudza skrajne emocje. Połowa USA go kocha, druga klaskałaby na jego grobie. Forma żartobliwa trzymająca się w całym artykule. 

International. O głośnym wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Co, jak, dlaczego? 

Business woman i Stella McCartney, córka legendy, Paul'a McCartney'a. I nie kochani, jej sukces nie jest zawdzięczany panu z Beatlesów. 

Travel i piękna Albania. Polecam szczególnie tym, którzy wciąż myślą, że polski Gang Albanii to chodząca reklama i wyznacznik tego kraju.

Book & film review. Każdemu blogerowi przypadnie do gustu, obiecuję. 

Tak prezentuje się lista artykułów, które mnie zainteresowały. A Wy nad czym posiedzielibyście odrobinę dłużej?

Za przyjemne chwile dziękuję serdecznie wydawnictwu Colorful Media. 

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeżeli udało Ci się przetrwać cały mój wpis, pozostaw po sobie dodatkowo ślad, a będę Ci niezmiernie wdzięczna. Każdy komentarz jest bezcenny, to daje mi siłę i motywację, bo piszę nie dla siebie, ale dla Was. Z góry serdecznie dziękuję! ♥