niedziela, 30 marca 2014

CZERWIEŃ RUBINU- Kerstin Gier

Autorka: Kerstin Gier
Tytuł: Czerwień rubinu
Seria: Trylogia czasu
Tom: I
Liczba stron: 344
Okładka: Miękka
Wydawnictwo: EGMONT


Opis: Gwendolyn ma szesnaście lat, dwoje rodzeństwa, oddaną przyjaciółkę w klasie i lekko dziwaczną rodzinę. Z dnia na dzień dowiaduje się, że jest obdarzona  genem podróży w czasie.  Drugim podróżnikiem jest niejaki Gideon -  bezczelny i arogancki młodzian, który tajną misję najchętniej zachowałby  wyłącznie dla siebie. Ale bez Gwendolyn nie uda mu się misji wypełnić... (źródło empik.com)

Nie wiem w sumie dlaczego sięgnęłam po tę pozycję. Zawsze szerokim łukiem omijałam książki niemieckich autorek bądź autorów. Nie pytajcie mnie dlaczego, bo sama nie wiem. Znajoma miała trylogię na półce, skusiła mnie piękna okładka i bum! Oto znalazła się w moich rękach. 
Nie przepadam za wątkami fantastycznymi, jednak owe przenoszenie się w czasie...było zjadliwe. 

środa, 26 marca 2014

MASA. O KOBIETACH POLSKIEJ MAFII-Artur Górski

Autor: Artur Górski
Tytuł: Masa. O kobietach polskiej mafii
Liczba stron: 232
Okładka: Miękka
Wydawnictwo: PRÓSZYŃSKI I SKA

Opis: Polski świadek koronny numer jeden przerywa milczenie! 

Kim były matki, żony i kochanki polskich gangsterów?
Wstrząsająca opowieść o kobietach w cieniu wielkich mafiosów. Co porabia piękna i bezwzględna Inka, która wystawiła ministra Dębskiego? Poznaj Monikę Z, żonę Słowika, damę z zamiłowaniem do ogromnego luksusu i potencjałem mafijnego bossa. Agnieszka R., konkubina Świni. Git-falbana, czyli prawdziwa kobieta mafii. Niewiarygodna historia pięknej Polki, która trzęsła kalabryjską mafią! Szaleńczo zakochane? Żądne sławy i luksusu? A może z ambicjami, by wpływać na decyzje polskiej mafii?

Wiele osób odradzało pisanie tej książki. Ci, o których napiszecie, wciąż są groźni! – ten argument padał najczęściej. Inny był taki, że podstarzałym gangsterom należy dać już spokój, bo przecież odpokutowali swoje winy, a jeśli nawet nie odpokutowali, to po co wywlekać stare sprawy?
W tej książce znajdują się rzeczy niewygodne dla wielu – i dla gangsterów, i dla biznesmenów, i dla polityków, a nawet dla celebrytów. Także dla samego Masy, który nie wybiela siebie, ale też nie oszczędza dawnych kompanów. Intencja była jasna: cała prawda i tylko prawda. Nawet jeśli nie wszyscy w nią uwierzą.
Artur Górski (źródło empik.com)


Jestem typem dziewczyny, która lubi "niegrzecznych chłopców", ale z umiarem. W filmach zawsze podobali mi się ci źli, ci brutalni, ci rządzący, nieważne w jaki sposób.  Nie muszę mówić, dlaczego z całej Trylogii Zakrętów Losów (o której wkrótce napisze na blogu) pokochałam całym sercem gangstera i mafiozę, czyli Łukasza "Lukasa" Borowskiego, a nie Kaśkę tudzież Krzyśka. Dlatego, kiedy usłyszałam o tej książce w Dzień Dobry Tvn (zabawna sprawa, bo nie mam w zwyczaju oglądania tego programu) wiedziałam, że muszę ją przeczytać i to jak najszybciej. Oczywiście mój luby zdecydowanie nie należy do gatunku panów z Pruszkowa, tak jakby komuś przyszło to do głowy, po tym co zamieściłam we wstępie. :)

wtorek, 25 marca 2014

SPUTNIK SWEETHEART- Haruki Murakami

Autor: Haruki Murakami
Tytuł: Sputnik Sweetheart
Liczba stron: 264
Okładka: Miękka
Wydawnictwo: MUZA S.A

 Opis: Narrator, młody nauczyciel literatury kocha się w swojej znajomej, początkującej powieściopisarce - Sumire. Ona jednak jest zakochana w Miu - swojej pracodawczyni, starszej od niej o 17 lat businesswoman. Miu nie odwzajemnia tych uczuć (nie wiadomo czy kocha w ogóle kogokolwiek). Obie kobiety wyjeżdżają do Grecji - teoretycznie w sprawach służbowych Miu, a naprawdę na wakacje. Miu wyjawia Sumire straszne przeżycie ze swej przeszłości, przeżycie, które sprawiło, że z dnia na dzień zupełnie osiwiała. Niedługo później Sumire znika, nie zostawiwszy żadnej informacji. Miu kontaktuje się z przyjacielem Sumire, ponieważ wie, że nie miała ona przed nim żadnych tajemnic. Ten przyjeżdża, by pomóc w odnalezieniu Sumire. Poszukiwanie rozwiązania zagadki na podstawie nielicznych śladów, jak na przykład pełen niejasności dziennik Sumire, stały się dla Murakami pretekstem do przedstawienia wzruszającego studium miłości, seksualności i przyjaźni, a jednocześnie do napisania wciągającej, tajemniczej, niemal przygodowej opowieści. (źródło empik.com)


Książkę przeczytałam stosunkowo dawno, kiedy miałam niesamowitą "fazę" na czytanie tylko i wyłącznie Murakamiego.

poniedziałek, 24 marca 2014

OSIEMDZIESIĄT DNI NIEBIESKICH-Vina Jackson

Autor: Vina Jackson
Tytuł: Osiemdziesiąt dni niebieskich
Seria: Cykl osiemdziesiąt dni
Tom: II
Liczba stron:366 
Okładka: Miękka
Wydawnictwo: AMBER

Opis:Summer nie wytrzymała niebezpiecznego związku z Dominikiem. Uciekła z Londynu. Teraz pod czujnym okiem  atrakcyjnego dyrygenta nowojorskiej orkiestry  rozkwita – tak jak i jej muzyczna kariera. Lecz nowe miasto i nowy sukces niosą nowe pokusy  i wkrótce Summer zostaje znów zwabiona  w niebezpieczny świat intryg i pożądania, gdzie przeszłość wystawia jej rachunek…
Dominik – dowiedziawszy się o grożącym Summer  niebezpieczeństwie – wsiada w pierwszy samolot do Nowego Jorku.
Nie może żyć bez pięknej skrzypaczki. Ale ich próba wspólnego życia okaże się jeszcze bardziej dramatyczna niż rozłąka… (źródło empik.com)

 

Po pierwszym tomie, jakim była żółta wersja, myślałam, że bardziej wulgarnej, niesmacznej i niedopracowanej książki nie tknę. Co mnie więc skusiło na niebieską barwę? Ciekawość? Tak, chyba tak. 

niedziela, 23 marca 2014

TANIEC BOGÓW- Nora Roberts

Autorka: Nora Roberts
Tytuł: Taniec bogów
Seria: Trylogia kręgu
Tom: II
Liczba stron: 216
Okładka: Miękka
Wydawnictwo: PRÓSZYŃSKI I S-KA

Opis:Odważna wojowniczka Blair Murphy jako ostatnia dołącza do grupy śmiałków wybranych przez boginię Morrigan, aby uratować świat przed siłami zła. Do tej pory działała zawsze w pojedynkę, niszcząc demony w świecie, który nie wierzy w ich istnienie. Teraz musi się nauczyć polegać na innych i walczyć w drużynie. Pomoże jej w tym Larkin, przystojny i czarujący rycerz z przeszłości. Żaden z wielu poznanych przez Blair atrakcyjnych facetów nie może się równać z tym dzielnym księciem z Geallii. Blair musi dokonać trudnego wyboru. Czy będzie walczyła ze swoim uczuciem, czy też zaryzykuje wszystko w imię miłości? Zbliża się chwila ostatecznego rozstrzygnięcia; niebawem grupa wybranych zmierzy się z armią Lilith. (źródło empik.com)

 

Kiedy tylko skończyłam czytać pierwszy tom (Magię i miłość) tej trylogii, stwierdziłam, że nie ma nawet najmniejszego sensu czekać nie wiadomo ile, by sięgnąć po następną. 

WYZNANIA GEJSZY- Arthur Golden

Autor: Arthur Golden 
Tytuł: Wyznania gejszy
Liczba stron: 464
Okładka: Miękka
Wydawnictwo: ALBATROS 

Opis: Młoda japońska dziewczyna zostaje sławną gejszą i przeżywa wielką miłość. Inspiracją do spisania jej niezwykłej opowieści, pełnej humoru i niezapomnianych postaci, było życie najbardziej znanej współczesnej gejszy - Mineko Iwasaki. Powieść "Wyznania gejszy", głośny literacki debiut amerykańskiego pisarza, należy do największych światowych bestsellerów przełomu XX i XXI wieku. Zrealizowana z rozmachem filmowa wersja książki w reżyserii Roba Marshalla z Ziyi Zhang w roli tytułowej zdobyła trzy Oscary i stała się jednym z najchętniej oglądanych obrazów ostatnich lat. (źródło empik.com)

 


W małej chatce nad brzegiem morza mieszkają dwie siostry wraz z rodzicami. Pewnego dnia matka Chiyo zachorowała, w skutek czego obie dziewczynki wyjeżdżają do Kioto.  Nagle życie dziecka zmienia się diametralnie. Zostaje odizolowana od siostry, a jakby jeszcze tego było mało, zazdrosna aczkolwiek piękna gejsza Hatsumoto uprzykrza życie małej Chiyo jak tylko może. Jedyną jej powierniczką, była Dynia, rówieśniczka, która trafiła do tego samego okiya co ona. Po latach staje się piękną gejszą i doskonale wie, że życie, które wydawało się usłane różami, w rzeczywistości posiada też wiele kolców. 

sobota, 22 marca 2014

PS KOCHAM CIĘ - Cecelia Ahern

Autorka: Cecelia Ahern
Tytuł: PS Kocham Cię
Liczba stron:456
Okładka: Miękka
Wydawnictwo: MUZA S.A

Opis:Holly i Gerry byli razem od dziecka, dokańczali swoje zdania i śmiali się nawet, gdy się kłócili. Bratnie dusze, które się odnalazły. Nikt nie potrafił sobie wyobrazić ich osobno. Dopóki nie stało się coś nieoczekiwanego. Śmierć Gerry'ego niszczy Holly. Lecz w dniu jej trzydziestych urodzin, Gerry do niej wraca. Zostawił jej kilka listów, które powoli wprowadzają Holly w jej nowe życie - bez niego. Każdy liścik kończy się podpisem "PS Kocham Cię". (źródło empik.com)

 

Holly i Gerry poznali się w liceum. Opętała ich tak zwana "miłość od pierwszego wejrzenia". Niedowiarkowie mogli by rzec, że to niemożliwe. A jednak! Przysięgli na ślubie, że  będą ze sobą dopóki śmierć ich nie rozłączy. Niewielu parom udaje się dotrzymać tego słowa.

piątek, 21 marca 2014

OSIEMDZIESIĄT DNI ŻÓŁTYCH- Vina Jackson

Autorka: Vina Jackson
Tytuł: Osiemdziesiąt dni zółtych
Seria: Cykl Osiemdziesiąt dni
Tom: I
Liczba stron:336
Okładka: Miękka
Wydawnictwo: AMBER

Opis:Summer, targana namiętnościami skrzypaczka o włosach koloru płomieni, nieszczęśliwa w swoim związku, zamiast w salach koncertowych gra Vivaldiego w metrze. Pewnego dnia skrzypce ulegają uszkodzeniu nie do naprawienia. I wtedy Summer otrzymuje propozycję od młodego, bogatego profesora uniwersytetu. Dominik kupi jej nowe skrzypce, pod warunkiem że zagra tylko dla niego prywatny koncert…

Tak rozpoczyna się niebezpieczna, pełna zawirowań i nieprzewidzianych zdarzeń podróż obojga do mrocznego kresu siebie poprzez zakazane miejsca i sale koncertowe Londynu i Nowego Jorku.

Czy tak spalająca namiętność może przetrwać? (źródło empik.com)

 *Vina Jackson-pseudonim dwojga pisarzy, którzy chcieli zachować pełną anonimowość tworząc razem powieść. Jak mi wiadomo, jest to kobieta i mężczyzna.

 

W żółtym cyklu poznajemy Summer, skrzypaczkę i miłośniczkę Vivaldiego. Niedługo potem zostawia swojego narzeczonego i poznaje Dominika, dla którego zaczyna grać prywatne, bardzo prywatne koncerty.

MAGIA I MIŁOŚĆ- Nora Roberts

Autorka: Nora Roberts
Tytuł: Magia i miłość
Seria:Trylogia kręgu
Tom: I
Liczba stron:240
Okładka: Miękka
Wydawnictwo: PRÓSZYŃSKI I S-KA

Opis: Pierwsza część nowej trylogii Nory Roberts, autorki wielu bestsellerów nie tylko dla kobiet, to opowieść osnuta na tle staroirlandzkich mitów i legend, rozgrywająca się w czasach współczesnych.
Moce zła chcą zawładnąć światem i zniszczyć ludzkość. Na ich czele stoi bezlitosna Lilith, królowa wampirów. Dobra bogini Morrigan wybiera sześcioro śmiałków, którzy stoczą bitwę z demonami. Trzy kobiety i trzej mężczyźni z różnych światów i epok muszą przezwyciężyć własne słabości i stworzyć krąg mocy, by pokonać zło.
Do ostatecznej rozprawy zostało już niewiele czasu. (źródło empik.com)

 

Pierwsza część trylogii Kręgu jest pełna miłości. Jednak zaczyna się nietypowo, pewien stary bajarz zaczął opowiadać dzieciom historię, która miała miejsce wiele, wiele lat temu.

OBROŃCA NOCY- Agnieszka Lingas-Łoniewska

Autorka: Agnieszka Lingas-Łoniewska
Tytuł: Obrońca Nocy
Liczba stron: 303
Okładka: Miękka
Wydawnictwo: NOVAE RES 

Opis: Melisa, James i Nocny Łowca. Historia jak z komiksu o walce ze złem, walce z własnymi słabościami, demonami przeszłości i oczywiście o wielkiej miłości. Ona jedna, ich dwóch, Miasto Aniołów i zagrożenie, któremu niekiedy nie można się oprzeć. Obrońca nocy to sensacyjna opowieść o pyskatej dziennikarce, zarozumiałym potentacie mediowym i Nocnym Łowcy. Dobro walczy ze złem, ludzie ze swoimi pragnieniami, a Melisa Mallory z miłością do dwóch mężczyzn. Agnieszka Lingas-Łoniewska bawi się formą, zapraszając nas do nieco komiksowej opowieści z elementami fantasy, gdzie jednak zło i zagrożenie są realne, a uczucia gorące i buzujące od pożądania. (źródło empik.com)

 

Melissa Malory jest dziennikarką i ostatnimi czasami cały swój wysiłek poświęca pracy nad artykułem o ToxicCrystal- narkotyku, który niczym epidemia roznosi się po całym Los Angeles.

Nowy początek

Witam serdecznie.


Postanowiłam zacząć moją przygodę z blogowaniem. Chciałabym przede wszystkim pokazać Wam, jak cudowne mogą być książki oraz historię w nich opisane.
Mam szczere nadzieje, że praca nad tym blogiem okaże się owocna i przyjemna. Ach, no i nie chciałabym szybko tego porzucić.